GMS 9960TQ NAVIX

Android 11, matryca QLED, DSP AKM, 4G LTE

Bezprzewodowy CarPlay & AndroidAuto

Opis

GMS 9960 TQ to  stacja multiemedialna z ekranem 9 cali oparta na platformie NAVIX z nowym ośmiordzeniowym procesorem marki UNISOC, procesory UNISOC® bazują na  64 bitowej architekturze marki INTEL®, nie jest tajemnicą, że Intel posiada 20% akcji firmy UNISOC® i od lat wprowadzają najlepsze procesory w klasie średniej-wyższej. Obecnie procesory UNISOC® stosują takie firmy jak VIVIO®, XIAOMI®, OPPO®, ZTE®, które wysunęły się na czele w sprzedaży telefonów komórkowych. Jak wiadomo architekura INTELA® i opatentowane systemy optymalizacji, słyną z niskiego zapotrzebowania na pamięć RAM i niedoścignionej wydajności, opatentowane systemy uśpienia pozwalają na natychmiastowe uruchamianie systemu ze stanu hibernacji powodując, że system jest gotowy do pracy zaledwie w 3 sekundy po uruchomieniu stacyjki co jest bardzo ważne w samochodzie. Nowa platforma w GMS 9960TQ w połączeniu z zaawansowaną optymalizacją pozwala uzyskac prędkości działania wyższą od urządzeń na platformie PX z 4GB RAM, nowa ultra-wydajna technologia podobnie jak w telefonach marki APPLE® nie wymaga tak dużych ilosci pamięci RAM jak urządzenia  innych chińskich producentów ROCKCHIP® czy MTK® które do podstawowej pracy muszą posiadać minimum 4GB RAM. Można śmiało stwierdzić, że procesory X64 oparte na technologi UNISOC® będą podobnie pracować z pamięcią 2/3GB jak inne z pamięcią 4/6GB. natomiast 6GB jest wymagane do kręcenia filmów video wysokiej rozdzielczości, streamingu audio/video lub gier komputerowych czego nie wykonuje się w stacjach multiemdialnych w samochodzie. Model GMS 9960TQ otrzymał także wbudowany moduł bezprzewodowy CarPlay i Android Auto oraz przetwornik obrazu pozwalający na współprace z kamerami wstecznymi duzej rozdzielczości AHD.

Nowa platforma GMS® wyposażona jest w najświeższe nowości dostępne w tym segmencie produktów audio, dzięki nowemu procesorowi, który  pracujące z nową superszybką pamięcią RAM DD4 LPDDR marki Micron® 2GB-32BG. Nowe combo pamięci RAM występuje tylko jako 2+32GB Micron® bazuje na technologi  Extended używanej w telefonach czyli zwiększaniu/uzupełnianiu pamaięci RAM z pamięci ROM przy maxymalnym zapotrzebowaniu, użytkownik niema możliwości wyboru ilości dodatkowej pamięci a proces przebiega automatycznie. Dzięki temu stacja GMS® otrzymała wysoką wydajność i przystępną cenę, poza układem CPU zastosowano nowy wydajny układ graficzny GPU POWER V z zegarem ponad 550MHz. Kluczowym czynnikiem dla wysokiej płynności działania jest optymalizacja nakładki systemu, która obsługuje sloty USB, wyjścia AUX, DSP, kamery cofania i inne, i nie jest zależna tylko od ilości pamięci RAM i wykorzystuje inne procesy niż platformy stosowane w telefonach, dlatego w modelu GMS 9960TQ skoncentrowaliśmy się na maksymalnej optymalizacji przy niskim zapotrzebowaniu na pamięć RAM jaką gwarantuje producent tego nowego procesora. Efektem jest urządządzenie wyposażone w wysokiej jakości komponenty o bardzo dobrej wydajności. Jak zawsze platforma Navix bazuje na najwyższej jakości komponentach płyty głównej, najwyższej jakości matryce QLED ze szkłem 2.5D antyzabrudzeniowe, wbudowany procesor dźwięku DSP, kluczowe półprzewodniki Toshiba®, Micron®, Microchip®, Seika®, AKM® Asahi-Kasei Japan, czuwaja nad jakością i komfortem użytkowania. Wbudowany modem 4G LTE został zaadoptowany z modelu GMS 9985TQ, który wzorowo sprawdził się w ponad osimdziesięciupięciu tysiącach sztuk  urządzeń sprzedanych na polskim rynku.

extnd2 

Nowy Procesor Unisoc 

Szybki i oszczędny architektura 64bit od Intela

 Dużo mniejsze zapotrzebowanie na pamięć RAM aby zachować wydajność.

 

Dodatkowa Personalizacja i Ekran Qled

GMS 9960TQ NAVIX

Możliwość wyboru wyglądu z trzech interfejsów użytkownika w ustawieniach. Matryca Qled to nasycone kolory wyraźny obraz i rewelacyjny kontrast. W przeciwieństwie do produktów konkurencyjnych gdzie matryca Qled jest tylko na papierze.

 

 

Właściwości:
System operacyjny :Android 11 
Procesor UNISOC 8 rdzeni,  8x 1.6GHz Cortex A55DT
Pamięć RAM 2GB+32GB DDR4 MICRON LPDDR4X:2+32GB EEMC
System uśpienia z niskim poborem prądu czas nawet do 21 dni.
Obsługa 3G/4G LTE wbudowana lub slot karty micro sim. Built in WIFI2.4G/5G,2.4G support IEEE802.11b/g/n,5G support
4G antenna SMA interface
HT20/HT40/VHT20/VHT40/VHT80,support WIFI hotpot.
LVDS DISPLAY,
Matryca TRUE QLED 9'' Crystal Glass 2.5D + glass HD screen
USB 3 WAY:2 way from HUB to USB transmission,one way is USB OTG.
support 1080P hardware decode.
Inteligenty system oszczędzania zasilania, pobór prądu w trakcie uśpienia 5mA.
Support BT 5.0 ,BT Telephone book,A2DP,and BT OBD,mouse,hand
shank,keyboard kind of external BT equipment 
Wbudowany GPS
Wbudowana karta Wifi 2.4GHz / 5 GHz 5G WIFI,Single band 2.4GHz,802.11 b/g/n,
Fabrycznie preinstalowane usługi Google: Google Play, Youtube, Chrome, Gmail, Google Now.
Obsługa aplikacji Netfilx
SWC wbudowany interfejs rezystancyjny samouczący się sterowania przycisków z kierownicy, możliwość wybrania wyszukiwania głosowego 

Funkcje systemowe:
Możliwość włączenia lini pomocniczych nakładanych na widok z kamery cofania.
Możliwość włączenia i wyłączenia trybu uśpienia systemu
Możliwość wyboru loga samochodu
Możliwość obsługi asystenta dotyku i ustawienia własnych skrótów
Przełącznik wykrywania nieprawidłowości USB
Możliwość włączenia i wyłączenia obsługi videorejestartora DVR
Wbudowany system ADAS obsługi asystenta pasa ruchu
Wbudowany system CAR LINK, bezprzewodowy Carplay i AndroidAuto
Możliwość wyboru 30 języków w tym Polski
Menu interfejsu oraz ustawień w pełnym tłumaczeniu po Polsku.
Możliwośc ustawienia protokołu wejść USB 1.1, 2.0
Możliwość kalibracji matrycy , ustawienia kontrastu, nasycenia, jasności, temperatury barwowej
Wybor kamery AHD lub inne
Obsluga protokolu can UART
Obsluga modemu 4G LTE Ultra SIM1, SIM2, D-APN karta micro SIM.
Wbudowany  moduł obsługi Carplay bezprzewodowy i Android Auto przewodowy.Obsługa głosowa Google
Obsługa Google Maps, IGO, dowolnego programu online lub offline, miksowanie dźwięku.
Aplikacje ze sklepu: PLAY, Youtube, Spotify, Waze, Google Chrome, możliwość instalowania dowolnych aplikacji
Możliwość podłączenia tunera DAB 
Możliwość obsługi OBD.

Obsługa nośników pamięci :
USB-TAK Obsługa USB : TAK 2 Wejścia Adaptacyje do 4-64GB
USB OTG
USB DAB, DVR/ADAS

Tuner FM:
Wbudowany z RDS, z automatyczną funkcją zapisywania nazw  stacji w komórkach pamięci, podtrzymywany EPROM nie traci nastaw po utracie zasilania.


Graficzny interfejes użytkownika UI3:
Nowy interfejs zaprojektowany tak aby uprościć i zminimalizować ilośc warstw i animacji, nowa nakładka pozwoliła dodatkowo odciążyć system i przyspieszyć jego działanie.

External Mic:
Zewnętrzny mikrofon w połączeniu ze sprawdzonym wbudowanym modułem BT pozwala na sprawne prowadzenie rozmów podczas jazdy i korzystanie z wyszukiwania głosowego. ( zalecamy pobranie Asystenta Google ze sklapy PLAY oraz wykonanie pełnej kalibracji i persowanlizacji w celu używania komendy OK GOOGLE)

Wbudowny niezależny moduł GPS:
Wbudowany wysokiej jakości moduł GPS/GLONAS pełni ważną rolę dla utrzymania stabilnej lokaloizacji, w wieli tanich urządzeniach GPS ograniczono do jednego małego układu co skutkuje utratom sygnału GPS oraz wadliwemu działaniu aplikacji MAP czy innych usług Google.

Wymiarowy panel przedni:
Urządzenie posiada panel przedni pasujący do uniwersalnych ramek dostępnych na rynku, w zestawie znajdują się także ramki redukcyjne.
Sam panel posiada nowy lepszy szklany dotyk Crystalline Glass, w którym poprawiono reakcję na dotyk a szklana powłoka jest bardziej odporna na zabrudzenia.

 
Wbudowany procesor dźwięku DSP firmy AKM :
AKM to japoński producent kości dźwiękowych, zastosowany przetwornik 24 BIT pozwala na uzyskanie wysokiej sprawności i rozdzielczości dźwięku bez potrzeby stosowania zewnętrznego wzmacniacza.

Możliwość wyboru balansu głośności źródła
Skala miksowania dźwięku 
Ustawienia dźwięku tony niskie, średnie, wysokie
Loudness
Korekcje czasowe
Filtry HPF, LPF L/P
Przełącznik domyślnej głośności
Głośność przy cofaniu
GPS tło audio
Włączenie / wyłączenie  wzmacniacza
Regulacja poziomów głośności źródła.


Dimmer Mode: 

Niezależna regulacja, podświetlenia ekranu dla trybu dzień i noc, gwarantuje optymalne dopasowanie jasności ekranu do potrzeb kierowcy tak aby uniać zbyt wysokiej jasności w nocy, matryca posiada także fukncję ochrony wzroku i w trakcie długich podróży w nocy można włączyć filtr światła niebieskiego. 

 

Modem 4 LTE:
Wbudowany modem sam aklibruje się i nei wymaga wpisywanie ręcznie nastaw APN oraz innych dla wybranego operatora, dane pobierają się automatycznie, a aktywacja polega tylko na włożeniu karty micro sim i naciśnięciu przycisku reset na 10s na penelu przednim.

 

Car Link dla bezprzewodowego CarPlay i AndroidAuto:
Nowy moduł połączenia bezprzewodowego szybko i bezproblemowo łączy się zarówno w prduktami marki Apple jak i Android.